Kategorie
Informacje

Nagroda za I miejsce z 1934 r.

Praktyczną nagrodę OSP Zaraszów zdobyło za zajęcie I miejsca z wyszkolenia I stopnia w 1934 r. Nagrodą tą była szafka – biblioteczka. Ponieważ OSP posiadało dość obszerny materiał szkoleniowy. Jak obszerny to za chwilę przekonacie się oglądając tytuły lektur. Ta nagroda przetrwała dzięki już byłemu Mechanikowi OSP Antoniemu Kowalikowi. Obecnie o jej dobry stan dba Gospodarz OSP Zaraszów Stanisław Kowalik. Dzięki im nagroda po osiemdziesięciu latach wygląda tak. Plus ww lektura – osiemnaście tytułów lata wydania 1927 – 1936 r.

Nagroda za I miejsce z 1934 r.

Lektura OSP Zaraszów lata 1927-1936 galeria.

 

W odpowiedzi na “Nagroda za I miejsce z 1934 r.”

Piękna kolekcja. Wyrazy szacunku dla przechowujących i udostępniających.
Może pojawią się zdjęcia „Pompy ręcznej na wozie bojowym konnym” – bo to też skarb OSP Zaraszów.
A może zdjęcia starych hełmów, pasów, toporków czy mundurów. Znalazłoby się chyba tego trochę, tak jak i innych pamiątek z dawnych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *